قوانین و مقررات آموزش خارج آئین‌نامه اجرایی گروه علمی
آئین‌نامه اجرایی گروه علمی PDF Print E-mail

بسم الله الرحمن الرحیم

آئین‌نامه اجرایی گروه علمی

1. لازم است هر یک از اعضاء گروه علمی اساتیدی (حداقل دو استاد) که بیشتر با درس و مبانی ایشان آشنا هستند را از طریق دبیر گروه به اطلاع آموزش خارج برسانند.

2. پس از اعلام اعضاء و مشخص شدن اساتید مرتبط با ایشان، معاونت آموزش با همکاری دبیر گروه به تعیین اعضاء به عنوان سرگروه درس استاد مذکور پرداخته و به اطلاع طلاب محترم می‌رساند.

3. طلاب موظفند در زمان‌بندی مشخص، سرگروه علمی خود را انتخاب و به اطلاع دفتر آموزش برسانند. با توجه به محدودیت سقف هر گروه، اولویت به ترتیب زمان ثبت نام و با تأیید آموزش خارج می‌باشد؛ و در مرحله بعد طلاب باقی مانده در گروه‌های موجود تقسیم می‌شوند.

4. پس از تعیین گروه‌ها و تأیید نهایی و اعلام آنها از طریق معاونت آموزش خارج، لازم است عضو گروه علمی مربوطه جلسه ای را با اعضاء گروه خود برگزار و طی آن به برنامه ریزی های لازم بپردازد.

5. لازم است سرگروه‌ها ساعات حضور خود در مدرسه را جهت اعلام در تابلو و اطلاع رسانی به طلاب عضو گروه از طریق دبیر گروه به اطلاع آموزش برساند.

6. آموزش پس از برنامه‌ریزی‌های لازم زمان و مکان حضور اعضای گروه علمی در مدرسه را به اطلاع طلاب می‌رساند.

7. هر یک از طلاب برای ارتقاء سطح علمی خود و برطرف نمودن مشکلات علمی و دریافت مشاوره درسی و علمی موظف به بهره‌گیری و ارتباط مستمر با سرگروه خود (در زمانهای اعلام شده) می‌باشند. لازم به ذکر است کم و کیف مراجعه طلاب از طریق فرمهای مخصوصی که در اختیار سرگروه‌ها قرار می‌گیرد استعلام و پیگیری می‌شود.

8. لازم است اعضاء علمی، مقدار و سطح علمی مباحثه طلاب را مورد بررسی و با بیان تذکرات به اصلاح و ارتقاء آن بپردازد و در مرحله بعد از طریق دبیر گروه، وضعیت و پیشنهادات خود جهت اصلاح و ارتقاء را به اطلاع آموزش خارج برساند.

9. لازم است تمامی پژوهشها و تحقیقات در مراحل مختلف با نظارت و تأیید سرگروه انجام گیرد و در همین راستا به پژوهشها و تحقیقاتی که مورد تأیید ایشان قرار نگیرد ترتیب اثر داده نمی‌شود.

10. تصحیح پژوهشها به وسیله سرگروه‌ها یا افراد معرفی شده از سوی ایشان انجام؛ و نحوه عملکرد و مقدار مراجعه پژوهشگر به سرگروه در زمان انجام پژوهش در تعیین نمره نهایی، بر اساس چارچوب مصوب مؤثر می‌باشد.

11. در پایان هر نوبت تحصیلی و با استفاده از گزینه‌های تعریف شده، نظر کلی سرگروه علمی نسبت به هر یک از طلاب دریافت و در وضعیت تحصیلی ایشان لحاظ می‌شود.

آموزش خارج

 

Add comment


Security code
Refresh

منوی اصلی


ورود طلاب 

آزمون ورودی مراکز تخصصی فقهی حوزه علمیه

امورطلاب و اساتید

O  امور خوابگاه مدرسه

O  امور رفاهی طلاب

O  امور رفاهی اساتید

O  تسهیلات ورزشی

O  اردوی زیارتی پژوهشی مشهد مقدس

O  امور پرورشی

O  اطلاعیه‌ها

O  ارتباط با مسوولین

معاونت آموزش

O  قوانین و مقررات آموزشی:  سطح خارج

O  معرفی اساتید:  سطح خارج

O  برنامه امتحانات:  سطح خارج

O  اطلاعیه‌های آموزشی:  سطح خارج

O  ارتباط با مسوول آمورش:  سطح خارج

O  پرسش و مباحثات علمی

O  نمونه سوالات دروس سطح

O  آیین نامه تقریرات و پژوهش های خارج

Hosting: Ilimitada Hosting Chile VPS