اخبار مدرسه برگزاری دوره تابستان
برگزاری دوره تابستان PDF Print E-mail

مدرسه فقهی امام محمد باقر علیه السلام تحت اشراف حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی حفظه الله دوره تابستانی را در بخش خارج برای چندمین سال متوالی با موفقیت برگزار کرد.

در این طرح که با هدف یادگیری، تعمیق و استفاده بهینه از تعطیلات تابستان، کلاس هایی با موضوعات فقه و اصول تحت عنوان دروس اصلی برگزار شد. طلاب مدرسه فقهی امام محمد باقر علیه السلام در کنار دروس اصلی از وجود کارگاه هایی با موضوعات مختلف و مبتلا به در چهار هفته و نوبت صبح استفاده وافی و کافی را بردند تا تاثیر شگرف آن را در دوران طلبگی  خود مشاهده نمایند.

دروس اصلی این دوره شامل موارد ذیل بود که طلاب توانستند از محضر اساتید برجسته و به نام حوزه علمیه استفاده نمایند.

درس خارج فقه با موضوع ولایت فقیه (بررسی مقبوله عمر بن حنظله در اثبات ولایت فقیه) که از محضر حضرت استاد شب زنده دار حفظه الله استفاده شد.

درس خارج فقه با موضوع حیل ربا و بانکداری توسط حضرت استاد شهیدی حفظه الله برگزار شد.

و درس خارج اصول که به وسیله حضرت استاد سید محمدجواد شبیری (حفظه الله) با محوریت مفهوم شرط ارائه شد.

در این بین برخی از  طلاب با شرکت در کلاس آموزشی – مهارتی پژوهش به یادگیری شیوه نگارش مقاله پرداختند و در پایان با ارائه مقاله علمی پژوهشی یا علمی ترویجی دوره را به پایان رساندند. با توجه به کسب توانایی مقاله نویسی در این دوره مقالات طلاب در مجلات معتبر منتشر خواهد شد.

همچنین طلاب می توانستند در هر چهار هفته از بین کارگاه های پیشنهادی یک کارگاه را انتخاب نموده و با توجه به نیاز خود در آن شرکت نمایند:

در هفته اول طلاب می توانستند در یکی از کارگاه های ورد پیشرفته، رجال و تبیین مفاهیم اقتصادی با محوریت پول حقیقی و اعتباری و همچنین ابزارهای مالی بورس شرکت نمایند.

در هفته دوم و با توجه به نیاز طلاب کارگاه های پاورپونت پیشرفته، نقش تاریخ در فقه، لغت نامه شناسی، مدیریت فرهنگی و همچنین رجال برگزار شد.

در هفته سوم طلاب از کارگاه هایی موثر برای امر تبلیغ و تدریس با عناوین کارگاه اصول مشاوره دینی، روش تدریس، نجوم اسلامی و رجال استفاده کردند.

با توجه به ضعف طلاب علوم دینی در امر ویرایش متون و ویراستاری این دوره در هفته آخر با کارگاه ویراستاری با حضور یکی از اساتید ویراستاری به همراه کارگاه رجال و فقه تخصصی با محوریت فقه سیاسی و حقوق بین الملل به پایان رسید.

در این دوره برای ایجاد انگیزه و افزایش نشاط برای طلاب و خانواده های ایشان اردوی های یک روزه و دو روزه در داخل و خارج استان برگزار شد تا تابستانی شاد همراه با کسب مهارت ها را تجربه کنند.

با توجه به استقبال طلاب این مدرسه بنا دارد در سال های آینده این روند را ادامه دهد تا از تعطیلات طولانی حوزه برای تربیت و مهار آموزی طلاب بهترین استفاده را ببرند.

 

Add comment


Security code
Refresh

منوی اصلی


ورود طلاب 

آزمون ورودی مراکز تخصصی فقهی حوزه علمیه

امورطلاب و اساتید

O  امور خوابگاه مدرسه

O  امور رفاهی طلاب

O  امور رفاهی اساتید

O  تسهیلات ورزشی

O  اردوی زیارتی پژوهشی مشهد مقدس

O  امور پرورشی

O  اطلاعیه‌ها

O  ارتباط با مسوولین

معاونت آموزش

O  قوانین و مقررات آموزشی:  سطح خارج

O  معرفی اساتید:  سطح خارج

O  برنامه امتحانات:  سطح خارج

O  اطلاعیه‌های آموزشی:  سطح خارج

O  ارتباط با مسوول آمورش:  سطح خارج

O  پرسش و مباحثات علمی

O  نمونه سوالات دروس سطح

O  آیین نامه تقریرات و پژوهش های خارج

Hosting: Ilimitada Hosting Chile VPS